ДАРБИ - Национална викторина на английски език

  [BG]   EN  
ДАРБИ - Национална викторина на английски език

 
Рейтинг: 3.00
(34)
Начало
Регламент
Новини
Мнения
Викторина 2018
Викторина 2017
Викторина 2016
Викторина 2015
Викторина 2014
Викторина 2013
Викторина 2012
Викторина 2011
Викторина 2010
Викторина 2009
Викторина 2018
Викторина 2008
Викторина 2007
Фото Архив
За контакти
Връзки
Материали


Езикова Ваканция Средно Образование Кандидатстване в чужбина Кариерен тест

Кандидатстване в чужбина / Приложни науки - професионална ориентация

Приложни науки - професионална ориентация
10.03.10 11:56

Автор:ДАРБИ
Последното десетилетие беше белязано от изключителния интерес на кандидат студентите към обучение в областта на бизнеса, правото и хуманитарните науки, а точните науки бяха незаслужено пренебрегвани от повечето желаещи да продължат обучението си на академично ниво. Ситуацията обаче постепенно се регулира и естествените и приложните науки все по-често попадат в периметъра на интереси на много младежи.
Вземи в gLOG

Световните класации базирани на качеството на академичната подготовка и обема на научно изследователската дейност показват, че никога не е имало по-подходящо време за обучение в областта на точните науки в британските университети. Благодарение на дългогодишните традиции в преподаването на науки като биология, химия, математика и физика университетите на Острова предлагат изключително разнообразие от бакалавърски и магистърски програми както по естествни така и по приложни науки.

През последните 15 години, десет английски учени са получили Нобелова награда в категориите Химия, Физика, Психология и Медицина. През 2002 г. Нобеловата награда по Психология и Медицина беше присъдена на двама британски учени за тяхната работа по изучаване на клетъчното родословие на малки прозрачни червеи. Д-р Сидни Бренър и Сър Джон Сълстън започват своя проект преди 40 години в Медицинската изследователска лаборатория по молекулярна биология. Тяхното проучване помага да се разбере как вирусите и бактериите завладяват клетките и ролята на мъртвите клетки при боледуването, включително при СПИН и сърдечни заболявания.
 
В съзвучие с тези исторически постижения от световна класа, институциите в Англия преподават приложни и естествени науки на много високо ниво. Тази увлекателна и разнообразна област обхваща много практически предмети като акустика, наука за риболова, технология на храненето, приложна биология, приложна и аналитична химия. Включват се също така и чисто теоретични науки като биология, физика, химия, както и науки, които водят до различни професионални квалификации в областта на зоологията и ботаниката. През 2004 година английското правителство отпуска допълнителни 1,25 милиарда лири за развитието на британската наука до 2005/2006 година. Част от тях са използвани за увеличаване на подпомагането на студенти-докторанти, а друга за учредяването на 1000 нови академични стипендии.
 
Технологичните и инженерни научноизследователски съвети в Англия популяризират проучвания и обучение, като насърчават представянето на оригинални и новаторски проекти. Изследователският съвет по астрономия и физика на елементарните частици, например, е отпуснал най-голямата давана досега субсидия от 545 000 лири на университета в Северна Ирландия. Субсидията ще се използва в астрофизиката, включително за изследване на комети и астероиди и търсене на нови планети. Английските астрономи работят над най-големият телескоп в света – в Английския технологичен център по астрономия, базиран в Кралската Обсерватория в Единбург.
Новите както и вече утвърдените области на работа предоставят големи професионални възможности – студенти могат да участват при израждането на бебе слонче, изкуствено оплодено в зоологическата градина в Колчестър, или да участват в изследване процеса на узряване на сиренето, което е една от изследователските специалности в някои английски университети, или да участват в изучаването на ефектите от климатичните промени.
Всеки може да се възползва от възможностите, които съществуват в така наречените “spin-out” компании (динамични фирми, които са неразривно свързани с университетите), в създаването на които английските институции са лидери в световен мащаб. Друга възможност е работа в био-технологическата индустрия, където Англия е европейски лидер.
 
Какво може да се изучава?
Науките, независимо дали са естествени или приложни, дават на всеки отличен старт в професионалния живот.
 
Ако човек се чувства несигурен в избора на област, в която да следва, може да избере едногодишна подготвителна програма (FoundationDegreeinScience), което ще му осигури представа за основополагащите идеи на науките за живота и околната среда. Също така това предоставя възможност за специализация в определена професионална или техническа област.
Има голямо разнообразие от професии, в които човек може да се квалифицира, ако избере обучение на ниво „HigherNationalDiploma (HND) – образователна степен едно ниво по-ниска от бакалавър.Такава дипломапо химия, биология или лабораторни науки може да позволи работа на отговорна позиция в изследователска лаборатория или в лаборатория по контрола на качеството.
 
Друга от предлаганите степени на образование е бакалавър на науките (BSc). Повечето бакалавърски програми са с продължителност от три години. Все повече се увеличава предлагането на четиригодишни програми, завършването на които води направо до получаване на магистърска степен магистър на науките (MSci). За други специалности, като например ветеринарната хирургия, се изисква минимум пет годишно университетско обучение.
 
Все по-голям е интересът към така наречените „сандвич програми” в областта на приложните и естествени науки, които включват и период едно годишна специализация и работа в рамките на самото обучение.
 
Непрекъснато се въвеждат нови специалности, които разширяват периметъра от възможности за успешна професионална реализация. Интересен пример е получаването на бакалавърска степен след завършване на въведената през 2002 година в Англия специалност, изучаваща технологията на разбиване на морските вълни и влиянието им върху промените на морския бряг и метеорологията.
Гръбнакът при подпомагането на научните изследвания в Англия са седем научноизследователски съвета в следните области: физика на елементарните частици и астрономия, биология и био-технология, медицина, инженерно-физически науки, икономически науки, както и науки, изучаващи природната среда. Във финансирането на научните изследвания и проекти се включват промишлеността, търговията и различни благотворителни институции. Много индустриални фирми често са въвлечени при обучението по различни магистърски програми и сътрудничат в големи изследователски проекти. От друга страна академичната общност поддържа тесни връзки с професионалните организации, с цел адекватната подготовка на кадри, за удовлетворяване нуждите на динамично променящата се бизнес среда. 
 
След завършване на бакалавърска степен студентите могат да продължат образованието си в магистърските програми, където се изучават широк кръг от предмети, някои от които тясно свързани със специфични професии, включващи значителна лабораторна и практическа работа.
 
След получаване на магистърска степен студентите могат да защитят докторска степен чрез собствено проучване и изследване в избрана специфична област. Има възможност за четири типа докторски степени: едногодишните „Master of Science by Research” (MSc) и „Master of Research” (MRes), двугодишната „Master of Philosophy” (MPhil) и тригодишната „Doctor of Philosophy” (PhD)
 
Получавайки някоя от университетските степени на образование и квалификация на студентите се открива възможност за изграждане на личната им професионална кариера в различни области на търговията, промишлеността или изследователската сфера.
 
Дир ID: 
Парола: Забравена парола
  Нов потребител

0.215